Di Stefano: Messi, kapiten i Argjentinës
Legjenda e Real Madrid, Alfredo Di Stefano mendon se ylli i Barcelonës, Lionel Messi duhet të jetë kapiten i kombëtares argjentinase. "Të jesh kapiten i Argjentinës dhe Leo e meriton", deklaroi legjenda çeleste e madrilenëve.

"Messi ka një talent të paparë më parë dhe i ka të gjitha karakteristikat për të qënë kapiten", vijoi Di
Stefano.

Kapitenat më të famshëm të kombëtares argjentinase deri tani kanë qënë Pasarela dhe Maradona. Edhe fenomeni i katalanasve, me shumë gjasa do të jetë pasardhësi i tyre. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 14:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori