Diaz nuk ka ndërmend ta lëshojë numrin 7
Eden Hazard mbërriti në Real Madrid muajin e kaluar pasi bëri lëvizjen e tij të shumëpritur nga Chelsea.

Tani që ka mbërritur në Spanjë, detyra e parë për klubin e tij të ri është të zgjidhet numri i lojtarit. Por kjo është vërtet e vështirë, transmeton Indeksonline.

Hazard luajti me numrin 10 në Chelsea, por ky numër aktualisht është i zënë nga Luka Modric, dhe mbajtësi i Topit të Artë tashmë e ka bërë të qartë se ai nuk do ta heqë dorë nga ai numër.

"Unë kam qenë në gjendje të flas me Modricin përmes Kovaçiç," tha Hazard në zbulimin e tij.

"Isha duke qeshur kur e pyeta për të më dhënë numrin 10. Ai tha jo, kështu që unë do të duhet të gjej një numër tjetër".

Hazard është i detyruar të kërkojë një tjetër numër, i cili gjithashtu është tërhequr nga numri i famshëm 7.

Atë e kishte Cristiano Ronaldo për pothuajse një dekadë para se ai të largohej, por tani është në duart e Mariano Diaz.

Megjithatë, sipas Marca Mariano është gjithashtu ‘i bindur’ se ai nuk dëshiron të heqë dorë nga numri i tij.

Pra, kjo e lë Hazardin me opsionin e tij të tretë, numrin 23.

Marca sugjeron gjithashtu se ai është tërhequr nga ky numër për shkak të dashurisë së tij për basketboll, dhe ka pasur shumë fytyra të njohura që e kanë pasur në NBA.

Michael Jordan e bëri atë të famshëm me Chicago Bulls, dhe më së fundi LeBron James e ka veshur atë me Cleveland Cavaliers dhe Los Angeles Lakers.

Nëse Hazard është i suksesshëm në sezonin e tij të parë në Madrid, atëherë ai ndoshta do të dëshirojë ta mbajë numrin 23 përgjithmonë.
Shtuar më 14/07/2019, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori