Diego Costa: Griezmann do të qëndrojë
Diego Costa i ka kërkuar Antoine Griezmann të refuzojë përparimet për në Barcelonë dhe të qëndrojë te Atletico Madri.

Futbolli francez është lidhur fort me një lëvizje larg "Los Rojiblancos" këtë verë, por Costa beson se të dy do të luajnë së bashku sezonin e ardhshëm.

"Këshilla ime për Griezmann është të jetë në klubin që e bën atë të lumtur, klubin ku ai mund të vazhdojë të përmirësohet si lojtar. Ndonjëherë lojtarët mendojnë se duhet të lëvizin diku për t'u ndjerë i lumtur, por ndonjëherë lumturia është në klubin tuaj aktual." ka thënë Diego Costa për gazetën "Marca".

"Ai është i vetëdijshëm se sa shumë e duam dhe se ai është një lider dhe një lojtar shumë i rëndësishëm për ne, të gjithë duam që ai të qëndrojë. Unë mendoj se ai do të qëndrojë." shtoi më pas Costa. /albeu.com/
Shtuar më 01/06/2018, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori