Diego Costa, "Lojtari i Muajit" në Premier League (FOTO LAJM)

Diego Costa (Chelsea) - Futbollisti i Muajit
Pëlqej
Menjëherë protagonist. Diego Costa, afrimi i bujshëm i Chelseat gjatë merkatos së verës, është përzgjedhur si "Lojtari më i Mirë i muajit Gusht" në Premier League. Braziliano-spanjolli ka mposhtur shokun e skuadrës Cesc Fabregas dhe Nathan Dyer të Swansea-s.

Përsa i përket trajnerëve, më i miri i muajit u zgjodh tekniku i Swnsea, Garry Monk duke mposhtur Jose Mourinhon dhe Paul Lambert të Aston Villas. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2014, ora 14:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori