Dinamo e madhe, blutë tashmë janë një realitet mes pretendentëve pas një dekade vujatjesh
Dinamo e madhe rikthehet në Ballsh, shokon Bylisin në “Adush Muça”.

Festa te Dinamo ka nisur që nga moment i golit të dytë me penallti, në fund të sfidës apo dhe në dhomat e zhveshjes, zyrtarët dhe stafi janë përshëndetur dhe kanë uruar njëri-tjetrin për këtë kualifikim që vjen si një ogur i mirë, e për më tepër që këtë sezon blutë synojnë rikthimin në elitë pas një dekade vuajtjesh në të Parën.

Presidenti Pontrelli ka uruar stafiun dhe skuadrën, ndërsa Dinamo tashmë përgatitet për ndehsjen e radhës në kampion.

Blutë dhe trajneri Kamarata janë shprehur se në Kupë do të tentojnë shansin e tyre, me italianin që tashmë e njeh mjaft mirë kampionatin shqiptar, ndërsa duket se më shumë tashmë e kanë të përqendruar vëmendjen te ndeshja e radhës në kampionat, ajo me Orikun në kryeqytet.
Shtuar më 13/11/2020, ora 18:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori