Ditëlindje në "Brazil 2014", "gjyshi" i Botërorit feston 43-vjetorin (FOTO LAJM)

Ismael TIOTE (Bregu i Fildishtë) - 28 vjeç
"Gjyshi" i Botërorit është kolumbian dhe luan në portë. Faryd Mondragon feston sot 43-vjetorin e tij të lindjes në një kohë shumë të mirë për Kolumbinë, që ka siguruar biletën për në fazën tjetër të Botërorit "Brazil 2014".

Asnjë futbollist kaq i vjetër nuk ka marrë pjesë ndonjëherë në një Kupë Bote. Rekordi mbahet nga kamerunasi Roger Milla, që në moshën 42-vjeçare ishte pjesë e Kupës së Botës "USA 94".

Por sot festojnë ditëlindjen edhe dy futbollistë të tjerë pjesëmarrës në Botëror: Ismael Tiote i Bregut të Fildishtë feston 28-vjetorin, ndërsa greku Katsouranis feston 35-vjetorin.

Nuk kanë munguar urimet edhe nga FIFA. /albeu.com/
Shtuar më 21/06/2014, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori