"Djaj të pamëshirshëm" (VIDEO)
Edhe pse e kanë pothuajse në xhep titullin kampion në Premier League, Manchester United vijon të fitojë në mënyrë të "pamëshirshme" duke respektuar deri në fund kampionatin dhe tifozët. Një gol i Carrick në minutën e 4 dhe Robin Van Persie në të 67 i dhanë tre pikët e rradhës "Djajve të Kuq" në transfertën ndaj Stoke City.

Pas kësaj fitoreje United ndodhet në krye me 80 pikë, 15 më shumë se rivalët e City kur kanë mbetur edhe 7 javë kampionat, ndërsa Stoke rrezikon rënien në Championship pasi ka vetëm 34 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2013, ora 17:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori