"Djali im u rrit këtu duke u bërë tifoz i Juventusit", postimi prekës i Pjanic (VIDEO)
Miralem Pjanic u transferua zyrtarisht te Barcelona ndëra Melo te Juventus.

Ky transferim u realizua sot dhe Pjanic ka bërë një postim prekës në Instagram duke falenderuar gjithë stafin e Juventusit nga lojtarët e deri te tifozët.

Postimi i Pjanic:

Ky është refreni që po e përsëris në mendjen time, në momentet vendimtare të një loje. Dhe kjo është ajo që vazhdoj ta them vetë tani, pasi përpiqem të shkruaj atë që ndjej tani.
Kam mbërritur katër vjet më parë për të provuar dhe të fitoj gjithçka.

Sepse edhe kur nuk mundeni, kjo është ajo që një lojtar Juventus duhet të përpiqet gjithmonë të bëjë.

Kanë qenë 4 vite intenzive, kam jetuar përkrah profesionistëve të shkëlqyeshëm por mbi të gjitha miq të vërtetë, me të cilët kam ndarë fitore dhe rekorde, por edhe humbje të hidhura një hap larg përfundimit.

Këto ishin vite në të cilat jam pjekur si burrë dhe si baba. Ky është qyteti ku Edin u rrit, duke u bërë tifozi i parë i këtij ekipi, dhe ku me familjen time kemi ndërtuar kujtimet më të mira të jetës sonë.

Faleminderit familjes Agnelli.

Faleminderit të gjithë shokëve që ndanë këtë rrugë me mua.

Faleminderit të gjithë punonjësve dhe anëtarëve të stafit që më ndihmuan të rritem.

Faleminderit tifozëve që më bënë të ndjehem i veçantë çdo ditë.

Sepse nëse ka një gjë që kam mësuar, është se nuk ka kohë minimale për t'u dashuruar. Në fund të fundit është shumë e thjeshtë: Vishni këtë fanellë si një lëkurë të dytë, gjithmonë jepni gjithçka dhe, nuk do të keni kurrë gabim. Por tani kemi pak kohë për të humbur dhe shumë për të vazhduar për të fituar deri në fund të sezonit.

Kështu që merr frymë mire, sepse ajo që mund të duket kaq e trishtueshme sot, nesër do të jetë një kujtim i mrekullueshëm që do ta mbash në zemër për gjithë jetën /albeu.com/

style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
style="padding:16px;"> style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank">
style=" display: flex; flex-direction: row; align-items: center;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 40px; margin-right: 14px; width: 40px;">
style="display: flex; flex-direction: column; flex-grow: 1; justify-content: center;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 100px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; width: 60px;">
style="padding: 19% 0;">
style="display:block; height:50px; margin:0 auto 12px; width:50px;">transform="translate(-511.000000, -20.000000)" fill="#000000">
style="padding-top: 8px;">
style=" color:#3897f0; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:550; line-height:18px;"> View this post on Instagram
style="padding: 12.5% 0;">
style="display: flex; flex-direction: row; margin-bottom: 14px; align-items: center;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(0px) translateY(7px);">
style="background-color: #F4F4F4; height: 12.5px; transform: rotate(-45deg) translateX(3px) translateY(1px); width: 12.5px; flex-grow: 0; margin-right: 14px; margin-left: 2px;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(9px) translateY(-18px);">
style="margin-left: 8px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 20px; width: 20px;">
style=" width: 0; height: 0; border-top: 2px solid transparent; border-left: 6px solid #f4f4f4; border-bottom: 2px solid transparent; transform: translateX(16px) translateY(-4px) rotate(30deg)">
style="margin-left: auto;">
style=" width: 0px; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-right: 8px solid transparent; transform: translateY(16px);">
style=" background-color: #F4F4F4; flex-grow: 0; height: 12px; width: 16px; transform: translateY(-4px);">
style=" width: 0; height: 0; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-left: 8px solid transparent; transform: translateY(-4px) translateX(8px);">

style=" margin:8px 0 0 0; padding:0 4px;"> style=" color:#000; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none; word-wrap:break-word;" target="_blank">Respira Mire, questo è il ritornello che mi ripeto nella mente, nei momenti decisivi di una partita. Ed è quello che continuo a ripetermi ora, mentre provo a scrivere quello che sto provando in questo momento. Sono arrivato quattro anni fa per provare a vincere tutto. Perché anche quando non ci riesci, questo è ciò che deve provare a fare sempre un calciatore della @Juventus. Sono stati 4 anni intensi, vissuti al fianco di grandi professionisti ma soprattutto di amici veri, con i quali ho condiviso vittorie e record, ma anche amare sconfitte ad un passo dal traguardo. Sono stati anni in cui sono maturato come uomo e come padre. Questa è la città dove Edin è cresciuto, diventando il primo tifoso di questa squadra, e dove con la mia famiglia abbiamo costruito i più bei ricordi della nostra vita. Penso che non si dica mai a sufficienza grazie, e quindi: Grazie alla Famiglia Agnelli Grazie a tutti i compagni che hanno condiviso con me questo percorso Grazie a tutti i dipendenti ed i membri dello staff, che mi hanno aiutato a crescere Grazie ai tifosi che ogni giorno mi hanno fatto sentire speciale. Perché se c’è una cosa che ho imparato, è che non esiste un tempo minimo per innamorarsi. Alla fine è molto semplice: indossa questa maglia come una seconda pelle, dai sempre tutto e, non sbaglierai mai. Ora però abbiamo poco tempo da perdere e molto da andare a vincere fino al termine delle stagione. E quindi respira Mire, Perché quello che oggi ti sembra così triste, da domani sarà uno splendido ricordo che porterai nel cuore per tutta la vita. Miralem ❤️ #FinoAllaFine

style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;">A post shared by style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px;" target="_blank"> Miralem Pjanić (@miralem_pjanic) on


Shtuar më 29/06/2020, ora 22:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori