Djockovic mbret i "Australian Open"
Tenisti serb Novak Djokoviç ka treguar edhe njëherë se është numri një në botë dhe nuk ka rivalë.

Ai ka mposhtur me lehtësi në finale e Australian Open, britanikun Andy Murray 3:0 në sete pas 2 orë e 55 minutave lojë, 6-1, 7-5 dhe 7-6.

Kjo ishte fitorja e 22 e Djokoviç ndaj Any Murray në të gjitha garat, duke në 6 numrin e Australia Openfituar në karrierën e tij. Britaniku ndërkohë ka ende shumë punë përpara, pasi edhe pse luan shumë mirë, gabon në disa momente vendimtare të ndeshjes. /albeu.com/
Shtuar më 31/01/2016, ora 12:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori