Djokoviç: Do të rikthehem si numri 1
djokoviccc
Novak Djokoviç kërkon që të rikthehet si më i mirin ë botë. Serbi është i vetëdijshëm për vështirësitë por thekson se ëndërra do të bëhet realitet.

"Tani që nuk ka më asnjë grand slam jam përqendruar në turnetë Masters, duke u përpjekur që të fitoj sa më shumë ndeshje e turne, për ta mbyllur këtë sezon në krye të renditjes.

Tashmë objektivi i tenistëve më të mirë është triumfi në Londër, në finalet e Championship dhe ta mbyllin vitin si “numri 1”. E di që nuk do të jetë e lehtë, por synoj që të grumbulloj sa më shumë pikë dhe të jem gjithnjë kompetitiv. E di që kam një shans të mirë për të qenë sërish numri 1 në fund të këtij viti dhe do të shfrytëzoj çdo mundësi
Shtuar më 10/10/2018, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori