Bayern Munich me "5 yje" kundër Benficas (VIDEO)
Bayern Munich ka marrë një fitore të lehtë sonte kundër Bayern Munich me rezultatin 5-1 në "Allianz Arena", e vlefshme për UEFA Champions League.

Ai që zhbllokoi ndeshjen ishte Robben në minutën e 13'. Holandezi dyfishonte rezultatinminutën e 30'.

Por pas 6 minuta Lewandowski shënoi edhe golin e tretë.

Në pjesën e dytë u shënua edhe tre gola të tjerë. Dy i shënoi Bayerni me Lewandowskin (51) dhe Ribery (76').

Golin e vetëm për portugezët e shënoi Fernandes në minutën e 46'.

Pas kësaj fitoreje Bayern Munich renditet në vendin e 1 me 13 pikë dhe është kualifikuar automatikisht në fazën tjetër të Champions Leagues. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2018, ora 23:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori