Dopiet ndaj Crotones, Ronaldo thyen rekordin e Inzaghit te Juventusi
Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo po vazhdon të thyej rekorde tek ekipi i Juventusit.

Sonte me dy golat e tij, Ronaldo ka thyer rekordin e ish-futbollistit të Juventusit, Filippo Inzaghit.

Ronaldo tash ka 90 gola me fanellën e Juventusit dhe është bërë golashënuesi i 15-të më i mirë në histori të "Zebrave".

Ai e arriti shifrën e 90 golave ne 48 ndeshje më pak se Inzaghi.
Shtuar më 23/02/2021, ora 09:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori