"Dorëzohet" Premier League, me VAR në fundjavë
Sistemi VAR duket se ka pashtuar të gjithë botën e futbollit, duke filluar nga kompeticionet më të thjeshta e deri te Botërori.

Premier League është i vetmi kampionat në Europë që nuk e përdor sistemin VAR të paktën deri më tani.

Por, duket se edhe ky kampionat do të dorëzohet përballë teknologjisë së avancuar të arbitrimit.

Klubet e kësaj lige janë dakortësuar që në fundjavë të nisin disa eksperimente me VAR-in.

Sistemi VAR do të aplikohet në sfidat Bournemouth-Leicester, Chelsea-Cardiff, Huddersfield-Crystal Palace, Manchester City-Fulham dhe Neëcastle-Arsenal./albeu.com/

Shtuar më 14/09/2018, ora 15:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori