Dortmund kërkon mbi 100 milion euro për yllin e skuadrës
Borusia Dortmund këtë sezon po konkuron me Bayern Munich për titullin kampion, dhe gjithashtu po mendon për të ardhmen, shkruan Albeu.com.

Pas shitjes sëe Christain Pulisic i cili në fund të sezonit ti bashkohet Chelsea-t, verdhezinjtë nuk duan të shesin një tjetër ylll.

Bëhet fjalë për të shumëkërkaurin në merkato Jordan Sancho. Anglezi është nga futbollistët që ka spikatur këtë sezon dhe eshtë një lojtar që premton shumë për të ardhmen.

Por edhe pse ka shumë kërkesa në merkato Dortmundi duket se nuk ka në plan që të dorëzohet dhe kërkon të mbajë në skuadër anglezin.

Megjithatw sipas "Sport Bild" e verdhezinjtë po presin duke besuar se vlera e tij do të rritet dhe mund ta shesin vetëm pasi të ketë kaluar vlerën 100 milionë euro. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2019, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori