Dortmund nuk zhgënjen në ndeshjen e parë të sezonit, mposht bindshëm Gladbach (VIDEO)
Borussia Dortmund e ka nisur sezonin e ri në Bundesliga me një fitore bindëse.

Në atë që pritej të ishte një derbi i vërtetë edhe në fushën e blertë, Borussia Dortmund dominoi skuadrën e Borussia Monchengladbach.

BVB regjistroi fitore me rezultat 3:0, falë edhe performancës së shkëlqyer të Erling Haaland.

Reyna shënoi golin e parë të ndeshjes, kur luhej minuta e 35’, pas asistimit të Bellingham.

Haaland vulosi fitoren e Dortmund me golat e shënuar në minutën e 54’ dhe atë të 77’.

Kështu, Dortmund arkëtojnë tri pikët e para të sezonit, kurse për Gladbach sezoni nuk nisi sipas planeve.
Shtuar më 19/09/2020, ora 20:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori