Dortmundi e gjobiti, Aubameyang mendon tu përgjigjet duke u larguar
Të tjera probleme për Pierre Emerick Aubameyang te Borussia e Dortmundit. Klubi verdhezi e ka pezulluar sulmuesin nga Gaboni duke mos e grumbulluar për sfidën e mbrëmjes së sotme ndaj Shtutgartit për shkak të vonesave në stërvitje.

Kjo nuk është hera e parë që Aubameyang ndëshkohet nga drejtuesit e klubit verdhezi, megjithatë në intervistë për gazetën Bild sulmuesi është shprehur i indjinuar dhe nuk është aspak dakort me këtë dënim duke hapur edhe skenarë të rinj për merkaton e janarit. “ Nuk arrij ta kuptoj përse jam dënuar”, u shpreh bomber afrikan për Bild.

Gjasat janë që Aubameyang të largohet nga Borussia e Dortmunditmerkaton e dimrit. / albeu.com /
Shtuar më 17/11/2017, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori