Dortmundi i vendos ultimatum Manchester United për Sanchon
Djajtë e Kuq kanë qenë të lidhur shumë me Sancho gjatë vitit të kaluar pasi ai shkëlqeu me 20 gola dhe 18 asistime në të gjitha garat këtë term.

Raportet të shtunën pretenduan se një marrëveshje ishte rënë dakord ‘në parim’ midis Man Utd dhe Sancho, i cili do të bëjë që lojtari të fitojë 140 mijë funte fillimisht, duke u rritur përfundimisht në 200 mijë gjatë pesë viteve.

Sidoqoftë, tani duket se skuadra gjermane po nervozohet pasi ata i kanë vendosur klubit anglez datën përfundimtare për afatin për transferimin e Sancho.

Gazetari i Sport Bild, Christian Falk, pretendon se Dortmundi i ka dhënë Man Utd një ‘ultimatum’ dhe se ‘nëse United dëshiron të bëjë ofertë për Sancho, marrëveshja duhet të bëhet’ deri më 10 gusht.
Shtuar më 07/07/2020, ora 15:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori