Dortmundi konfirmon interesimin për mesfushorin e Juventusit
Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc ka zbuluar se janë të interesuar për të nënshkruar me mesfushorin gjerman të Juventusit.

Sipas mediumit italian Calciomercato.com, ende ka një distancë midis ofertës së klubit gjerman dhe çmimit të kërkuar prej 30 milionë eurosh të Zonjës së Vjetër.

"Nuk ka mbetur shumë kohë. Nuk është sekret që ne po mendojmë për Emre Can, edhe nëse ende nuk kemi rënë dakord për asgjë", ka thënë Zorc në një konferencë për shtyp.

Një shitje e Paco Alcacer, i cili dyshohet se është afër bashkimit me Villareal, mund të hapë fondet e kërkuara për të përputhur me vlerën e vendosur nga Bianconerët dhe Zorc pranoi këtë gjë.

"Paco Alcacer nuk po stërvit me shokët e tij të skuadrës".

"Ne e kemi lënë atë të udhëtojë në Spanjë për të lidhur një marrëveshje me një klub tjetër", përfundoi drejtori sportiv i Dortmundit.
Shtuar më 30/01/2020, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori