Douglas Costa tregon respekt për Romën: Harrojeni ndeshjen me Torinon
Douglas Costa para super sfidës me Romën është bi bindur se kryequtetasit vazhdojnë të mbeten një ekip i fortë pavarësisht dështimeve.

Roma u eleminua nga Kupa nga Torino, por braziliani thotë se kjo nuk është asgjë.

“Janë një ekip e madhe dhe ne kemi respekt të madh për ta”.

“Është e vërtet që ata kanë pësuar humbje në Kupën e Italisë, por të shtunën do të jetë një ndeshje tjetër”.

“Ne duam ta fitojmë këtë ndeshje dhe e kemi kualitetin ta bëjmë këtë”.

“Jam rritur shumë në fazën mbrojtëse dhe atë taktike. Serie A është tjetyër kampionat nga ai i Budesligës”, ka thënë Costa. /albeu.com/
Shtuar më 21/12/2017, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori