Drejtori Sportiv i Leipzigut lavdëron Keitan
Drejtori sportiv i RB Leipzig, Ralf Rangnick ka thënë se Naby Keita është një nga lojtarët më të mirë me të cilin ka punuar.

Keita do të largohet nga Leipzig në fund të sezonit për t'u bashkuar me Liverpoolin, ku Reds paguan 48 milionë paundë për të sjellë Guineasin në Premier League, shkruan Albeu.com.

Mesfushori ishte një pjesë kyçe në udhëtimin e Leipzig për të përfunduar në vendin e dytë në Bundesliga sezonin e kaluar dhe Rangnick beson se 22-vjeçari është një nga lojtarët më të mirë me të cilët ka punuar në 20 vjet.

"Ai është një nga më të mirët që kam punuar me 20 vitet e futbollit profesionist", tha Rangnick për Kicker.

"Po ashtu do të preferoja, 10 herë, që do ta kishim mbajtur për pesë vjet, por nuk jemi në gjendje të paguajmë më shumë se 10 milion euro."

Keita humbi vetëm tre ndeshje për Leipzig sezonin e kaluar, duke luajtur në pozicione të ndryshme në mesfushë.

Ai gjithashtu ka përfunduar 82% të kalimeve të tij të tentuara, 186 prej të cilave ishin përpara në një gjatësi mesatare prej 15 metrash.

Vetëm Emil Forsberg (94) krijoi më shumë shanse se Naby Keita (41) në sezonin e kaluar të Bundesligës. /albeu.com/
Shtuar më 25/10/2017, ora 19:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori