Duka frikëson klubet: Nuk e di ende nëse stadiumi i ri është gati për derbin
Analizat e barit të stadiumit të ri mbajnë peng zhvillimin e derbit në stadiumin e ri në kryeqytet. Këtë e konfirmon edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i cili bëri të ditur se bari në impiantin “Air Albania’ nuk ishte në gjendjen optimale.

“Ishte një e metë që e panë të gjithë që bari i stadiumit nuk është në gjendjen optimale. Kemi bërë analizat e barit për të parë situatën e tij dhe do ët shohim situatën. Nuk e them dot nëse do të jetë gati apo jo për ndeshjen derbi.

Shuma që do paguajnë klubet për stadiumin? Nuk do të jetë e pamundur për klubet, përkundrazi, do të jetë e tillë që klubet të fitojnë më shumë se sa kanë fituar më parë”, tha Duka për RTSH.
Shtuar më 22/11/2019, ora 21:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori