Dunga: Amaurit nuk i premtoj asgje
Albeu.com
Në momentet kur çështja Brazil-Itali e sulmuesit të Juventusit Amauri, është duke e favorizuar Brazilin, trajneri i Selecaos, Carlos Dunga, ka thënë se Amauri ende nuk bën pjesë në planet e tij.“Amauri po luan shumë mirë te Juventus dhe tashmë ka fituar një vend në skuadër. Megjithatë, unë nuk them se do ta sjell atë në Brazil. Unë tashmë kam një skuadër solide dhe planifikoj të vazhdoj me ata”.

“Në Brazil kemi shumë lojtarë klasi të lartë, prandaj nuk mund ta jap një premtim të cilin pastaj nuk mund ta mbaj. Ai duhet të vendosë vetë me kë do të luaj, dhe askush nuk duhet t’i imponojë asgjë”, ka thënë Dunga.
Shtuar më 26/10/2008, ora 19:39
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori