Dy ditë para "El Clasiccos", Griezmann ka një këshillë për Barcelonën
Futbollisti i Barcelonës, ??Antoine Griezmann tha se skuadra e tij duhet të përmirësojë lojën përpara "El Clasicos" e cila do të zhvillohet më 18 dhjetor.

Katalanasit nuk morën më shumë se një barazim 2-2 në sfidën kundër Real Sociedad-it dhe tashmë janë në krye të La Ligas në të njëjtë kuotë pikësh me Real Madridin.

"Ne duhet të nxjerrim mësime nga ndeshja me Real Sociedad dhe të përgatitemi për ndeshjen me Real Madridin. Ne po duke përgatitemi për "El Clasicon" dhe duhet të përmirësohemi ndjeshëm. Do të shohim se çfarë ndodhë", tha Griezmann.


Griezmann do të luajë kundër Real Madrid për herë të parë si futbollist i Barcelonës.
Shtuar më 16/12/2019, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori