Dy futbollistët e Arsenalit do të nënshkruajnë kontratat e reja me klubin
Pëlqej
Mesut Ozil dhe Jack Wilshare do të qëndrojnë në Arsenal edhe për disa vite të tjera.

Dy mesfushorët, Mesut Ozil dhe Jack Wilshare në fund të këtij sezoni do të jenë lojtarë të lirë, pasi kontrata e tyre me Arsenalin skadonjë dhe janë lojtarë të lirë.

Gjatë ditës së sotme trajneri Arsene Wenger e ka konfirmuar se Ozil nuk do të largohet gjatë janarit.

Sipas asaj që raporton "The Sun", të dy futbollistët janë shumë afër që të nënshkruajnë kontratta e reja me skuadrën londineze.

Të dy duket se janë bindur pas intervenimeve të Arsenalit gjatë këtij afati kalimtar, ku pritet që të transferojnë Pierre-Emerick Aubameyang dhe Henrikh Mkhitaryan. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori