Dy kampionë të Premier League tregojnë tmerrin që po kalojnë për shkak të Covid-19 prej një muaji
Skuadra e tyre ishte ndër më të prekurat nga koronavirusi i Premier League: 10, mes skuadrës dhe stafit, të Newcastle rezultuan pozitiv për Covid, por për kapitenin Jamaal Lascelles dhe Allan Saint-Maximin, një muaj pas tamponit që rezultoi pozitiv, shërimi duket i largët.

Dhe të qenit kampion, atletik dhe i ri, nuk duket se u ka "hyrë në punë" atyre, të cilët luajtën ndeshjen e tyre të fundit kundër Chelsea në 21 nëntor.

Simptomat që ato kanë janë : të vjella, plagë, ulçera në gojë, erë dhe shije të humbur ...


Dhe një muaj më vonë?

"Ata bëjnë një shëtitje gjysmë ore dhe duan të kthehen në shtrat menjëherë - është brutale " , thotë trajneri Steve Bruce.

I pari që tronditet nga pasojat e Covid mbi futbollistët e tij është menaxheri i Newcastle.

"Është e pabesueshme të mendosh - tha Bruce - rreth asaj se si virusi i ka prekur ata dhe për sa kohë efektet shfaqen tek ata".

"Nëse dikush - përfundoi ai - duhet të dijë sa i rrezikshëm është koronavirusi, ne mund të japim një dëshmi".
Shtuar më 22/12/2020, ora 17:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori