Dy klubet e Manchesterit kërkojnë shërbimet e mesfushorit të Napolit
Pëlqej
Manchester United dhe Manchester City janë gati për të luftuar për mesfushorin e Napolit, Jorginho.

Italiani ka qenë sigurisht një pikë kyçe në ekipin e Maurizio Sarrit këtë sezon. Performancat e shkëlqyer të 26-vjeçarit nuk ka kaluar pa u vënë re nga futbolli i madh evropian, i gatshëm për të provuar lojtarin për t'u larguar në merkaton e verës nga napolitanët.

Në veçanti, sipas asaj që raportohet në shtypin anglez, të dy ekipet e Manchesterit do të ishin gati të luftonin me njëra-tjetrin për të pasur shërbimet e lojtarit në klubet e tyre.

Sigurisht, megjithatë, Napoli nuk do të mbetet për të parë, pasi De Laurentiis, në fakt, po mendon të ofrojë rinovimin për mesfushorin e tij. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2018, ora 21:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori