Dy mesfushorët shqiptarë i jap fitoren skuadrës daneze
Ylber Ramadani dhe Arbnor Muçolli, kanë qenë titullarë sot në fitoren që Vejle skuadra ku ata aktivizohen ka arritur kundër Senderiskes, e vlefshme për javën e 21 të kampionatit danez.

Dy mesfushorët shqiptarë që kanë lujatur afër njëri-tjetrit në fushë dhe kanë ndihmuar ekipin e tyre të marrë trepikëshin në luftën për mbijetesë.

Skuadra e Vejles ka arritur një triumf të pastër 2-0, të cilën e kanë vulosur që në pjesën parë, në vetëm 4 minuta (20, 24).

Ramadani ka luajtur gjithë 90 minutëshin, ndërsa Muçoli është zëvendësuar në minutën e 69-të nga trajneri. /albeu.com/
Shtuar më 09/02/2019, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori