Dy muaj nga aksidenti i Sala, zbulohen detaje tronditëse
Emiliano Sala humbi jetën rreth 2 muaj më parë kur avioni i tij udhëtonte nga Nanta në drejtim të Cardif. Ka qenë "BBC Wales" ajo që ka publikuar një detaji të ri për sa i përket ngjarjes.

Piloti David Ibotson nuk kishte kualifikimin e duhur për të fluturuar natën. Ai besohet se nuk i ka dalluar ngjyrat dhe prandaj në licensën e tij të fluturimit shkruhej se duhet të fluturonte vetëm gjatë ditës.

Sala dhe Ibotson humbën jetën të dy pas rrëzimit të avionit në det. Aviacioni Civil i Britanisë së Madhe ende nuk ka bërë një koment rreth këtij lajmi.
Shtuar më 30/03/2019, ora 13:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori