STATISTIKË / Dy skuadrat e mëdha që dështuan në Champions League këtë sezon 2017/18
Pëlqej
UEFA Champions League pati shumë surpriza të mëdha këtë sezon në fazën e grupeve.

Dy skuadrat e mëdha që dështuan këtë sezon në Champions janë Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund, shkruan Albeu.com.

Madrilenët nuk arritën dot që të kualifikohesh për në fazën tjetër ku u pozicionuan në vendin e tretë duke grumbulluar 7 pikë -> 1 fitore 4 barzime dhe 1 humbje.

Nga ana tjetër është skuadra gjermane, Borussia Dortmund që për momentin renditen të tretë grupin H.

Ata kanë grumbulluar vetëm 2 pikë në 5 ndeshje -> 3 humbje dhe 2 barazime, dhe sonte kanë një ndeshje mjaft të vështirë si në "Santiago Bernabeu". /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2017, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori