Dybala i lumtur me 3 golëshin e shënuar
Paulo Dybala pas ndeshjes ka shprehur lumturinë e tij pas hat-trikut tw shwnuar në fitoren 3-1 të Juventusit kundër Sassuolos.

Sulmuesin argjentinas pasi ai shënoi het-trikun e tij të dytë të sezonit në ndeshjen e tij të 100-të për Zonën e Vjetër dhe kjo e bënë shumë të lumtur.

“Jam shume i lumtur. Doja të shënoja një gol dhe erdhën tre”, ka thënë fillimisht Dybala pas ndeshje.

Ekipi po vazhdon të fitojë dhe të arrijë nivelet më të larta”.

“Shpresoj të vazhdoj kështu me fanellën me numër 10. Skuadra më jep besim dhe gjithashtu përgëzoj trajnerin, i cili më jep lirinë për të luajtur ku të dua”.

Ekipi po luan mirë. Avantazhi 2-0 na bëri mirë dhe pastaj e mbyllëm mirë ndeshjen”.

“Ne duhet të vazhdojmë të fitojmë në mënyrë që të marrim më të mirën nga skuadra dhe të ecim përpara”, përfundoi ylli argjentinas. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2017, ora 15:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori