Dybala kërkon mendimin e Ronaldos për tranferimin tek United, kështu përgjigjet ai
Paulo Dybala u kthye dje nga pushimet, dhe ju bashkua pjesës tjetër të skuadrës në qendrën stërvitore në Continassa.

“Daily Mail” raporton se pas kthimit të Torino, Dybala ka kërkuar këshillën e Ronaldos, mbi lëvizjen e mundshme në “Old Trafford”.

Portugezi i ka lënë të kuptoji Paulos, se e aprovon lëvizjen e tij drejt United. Cristiano i ka thënë argjentinasit, se ai është bërë një kampion gjatë qëndrimit gjashtë vjeçar tek Manchester United.

Transferimi i Dybala-s tek “Djajtë e kuq’”, do të bënte që Romelu Lukaku t’i bashkohej skuadrës së Juventus, pasi do të ketë një shkëmbim midis tyre.

Kujtojmë se dëshirë për ta pasur Lukakun ka pasur dhe Inter, por pas futjes në garë të juventinëve gjithçka ka ndryshuar.

Shtuar më 02/08/2019, ora 10:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori