Dybala lojtari më i mirë i Serie A, Ranaldo i Juventusit
uventusi fitoi titullin e Serie A për të nëntën herë radhazi por dështoi në Kupë dhe në Ligën e Kampionëve.

Këtë sezon që përfundoi me shkarkimin e Sarrit, Zonja e Vjetër ka zgjedhur Ronaldon si lojtarin më të mirë.

Kjo zgjedhje bjer në kundërshtim me Serie A, që zgjodhi Dybalën si lojtarin e sezonit në Itali.

Kjo më shumë duket zgjedhje taktike e drejtuesve të klubit për të marrë më të mirë portugezin që duket se po kërkon largimin.

Juve e bleu Ronaldon dy vite më parë nga Real Madrid për 100 milionë euro.
Shtuar më 10/08/2020, ora 17:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori