Dzeko le pas dëmtimin, gati për supersfidën ndaj Juventusit
Edin Dzeko ka lënë pas dëmtimin prej një muaji teksa nuk luan prej 24 nëntorit në ndeshjen ndaj Udinezes ku Roma humbi 1-0, shkruan Albeu.com.

Mungesa e boshnjakut është ndjerë aq shumë sa Roma në 6 ndeshjet e fundit ka regjistruar vetëm një fitore. Ai është një pikë referimi për skuadrën dhe kjo ka ndikuar në rezultatet negative.

Por tashmë 32 vjecari tashmë ka lënë dëmtimin që e la atë jashtë fushave prej 30 ditësh, teksa do jetë titullar që nga minuta e parë në ndeshjen e fundjavës ku Roma do luajnë në transfertë ndaj Juventusit.

Ndërkohë 16 javësh kampionat Roma mban vënin e 7 në Serinë A me 24 pikë 3 pikë larg zonës Champios, ku dhe është synimi kryesor i skuadrës për këtë sezon. /albeu.com/

Shtuar më 20/12/2018, ora 14:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori