Dzeko pranë largimit nga Roma, e kërkojnë në Premier League
Klubi i Romës nuk është aspak i kënaqur nga forma e dobëte e Edin Dzekos. Sipas "Corriere dello Sport", klubit romak nuk i kanë pëlqyer aspak qëndrimet e tij në fushë si grindavec dhe shumë nervoz.

Për këtë aryse Roma nuk ka ndërmend ti rinovojë kontratën boshnjakur e cila skadon në vitin 2020, dhe synon ta shesë në fund të sezonit.

Dzekos i pëlqen Premier League teksa skuadra si Everon dhe West Ham jane favorite per sulmuesin.
Shtuar më 19/03/2019, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori