E ardhmja e Ighalo në ajër, Man Utd dhe Shanghai nuk arrijnë marrëveshje
Odion Ighalo mund të detyrohet të humbasë disa nga ndeshjet e mbetura të Man Utd pasi Shanghai Shenhua pret që sulmuesi të kthehet nga huazimi në korrik.

Sulmuesi nigerian ka bërë përshtypje në kohën e tij të shkurtër në ‘Old Trafford’ që kur u bashkua me klubin me huazim në janar, por marrëveshja e tij skadon muajin tjetër.

United shpresonte ta zgjaste më tej atë datë për të lejuar vonesën në përfundimin e sezonit të Premierligës për shkak të koronavirusit.

Por sipas Sky Sports, Ighalo tani mund të thirret në fund të marrëveshjes së tij të huazimit pasi Shenhua e dëshiron atë të përgatitur në kohë për sezonin në Kinë, i cili fillon në korrik.
Shtuar më 25/05/2020, ora 21:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori