E BUJSHME/ Mandzukic arrin marrëveshje për transferim në Milan
Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, ka arritur marrëveshje personale për t’u transferuar te klubi rival, Milan, sipas raportimeve të Il Giornale.

Kroati Mario Mandzukic besohej se ishte afër transferimit në Manchester United, pasi i dështoi transferimi në Katar, mirëpo gazeta me bazë në Milano pretendon se kuqezinjtë e kanë fituar garën për sulmuesin e Juventusit, transmeton Gazeta Express.

Po i njëjtë medium raporton se për Mandzukicin kishte shprehur interesim edhe gjiganti tjetër italian, Interi, mirëpo “Zonja e Vjetër” i dha prioritet rivalit të qytetit të zikaltërve.

Kuqezinjtë duhet ta kompletojnë marrëveshjen me klubin dhe lojtarin për transferimin e Mandzukicit gjatë afatit kalimtar të janarit të vitit 2020 ose gjatë verës së ardhshme.

Dy personat që e kanë shtyrë më së shumti idenë e transferimit të Mandzukicit në Milan janë vetë dy bashkëkombësit e futbollistit në bordin drejtues të Milanit, Zvonimir Boban dhe Ante Rebic.

Milani është klubi i tretë me rekordin më të keq për shënimin e golave në ndeshjet e Serisë A deri më tani këtë sezon dhe ata besojnë se u duhet më shumë përvojë në fazën e sulmit.
Shtuar më 17/10/2019, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori