E BUJSHME/ Milani kërkon Mandzukic
Milani po vuan të gjejë rrugën e rrjetës dhe kjo u evidentua qartë edhe mbrëmjen e të dielës në ndeshjen ndaj Juventusit, në Torino.

Sulmuesi kryesor i kuqezinjve, Piatek është në krizë dhe gabon edhe rastet më të mira, ndërsa portugezi Leao nuk ka eksperiencën e duhur për t’u bërë lider.

Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit po punojnë për të sjellë në janar një futbollist me shumë eksperiencë në repartin e avancuar. Emri i parë që josh drejtuesit kuqezinj, është ai i suedezit Zlatan Ibrahimovic.

Ky i fundit është një lojtar i lirë dhe ka dëshirë të rikthehet si protagonist në Europë, por përveç kuqezinjve, kërkohet edhe nga skuadra të tjera italiane e spanjolle, ndaj te Milani duhet ta bindin me pagën që do t’i ofrojnë.

Një tjetër emër që pëlqehet në Milanello, është edhe ai i kroatit të Juventusit, Mario Mandzukic, që nuk bën pjesë në planet e Sarrit dhe është gati të largohet nga Torino në momentin e parë që do të hapet merkatoja.

Megjithatë për kroatin, duhet mposhtur konkurrenca e Manchester United, që kërkon prej kohësh sulmuesin dhe ka avancuar në bisedimet për transferimin e tij. Përveç kësaj, duhet paguar edhe një shifër modeste prej 5 milionë eurosh në arkat e Juventusit.

Emri i fundit është ai i belgut të Napolit, Dries Mertens, që ka refuzuar rinovimin e kontratës me “të kaltrit” dhe De Laurentiis synon ta shesë në janar, për të mos e humbur me parametra zero në verën e ardhshme.

Megjithatë edhe këtu nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi belgu synon një klub ku të mund të luajë në nivele të larta dhe të tentojë fitimin e trofeve, duke qenë se vitin e ardhshëm do të jetë 33-vjeç dhe karriera po vjen drejt fundit.
Shtuar më 12/11/2019, ora 18:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori