E bujshme nga Danimarka: Ja si tifozët do t’i ndjekin ndeshjet pa vajtur në stadium
Skuadra e Midtjylland ka krijuar një mënyrë të re për tifozët që të mblidhen në mbështetje të ekipit të tyre nëse futbolli Danez do të kthehet të luajë ndeshje me dyer të mbyllura, shkruan Albeu.com.

Drejtuesit aktual po planifikojnë një koleksion të stilit kinematografik jashtë stadiumeve e ku tifozët mund të shikojnë ndeshet në ekrane gjigande.

"Në bashkëpunim me autoritetet përkatëse dhe mbajtësit e të drejtave të televizionit, ne kemi planifikuar alternativën më të mirë të mundshme për një stadium të plotë," tha klubi në një deklaratë.

Kjo praktikë mund të mbarë deri në 10,000 tifozë.

"Ne jemi në bisedime me policinë Kryetarin e Bashkisë së qytetit për të krijuar një mjedis të sigurt për të gjithë.

Ndërkohë do të ketë 2,000 vende parkimi në objekt, dhe klubi shpresojnë të vendosni një rekord botëror Guinness.

Komentimi Audio do të transmetohet përmes një frekuence radio. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2020, ora 21:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori