E BUJSHME/ Tottenham pas Muriqit, dërgoi 2 agjentë për ta ndjekur ndaj Anglisë
Vedat Muriqi po kalon një super formë. Ai ka shënuar 3 gola këtë sezon 1 me Kombëtaren dhe 2 me Fenerbacen.

Së fundmi një lajm bombë vjen nga Anglia për të. Dje gjatë ndeshjesh Angli-Kosovë, Tottenham ka dërguar dy agjentë në Southampton për të ndjekur nga afër Vedat Muriqin.

Media të afërta me Tottenhamin raportojnë se agjentët kanë mbetur pa fjalë nga paraqitja e sulmuesit të Fenerbahces.

"Janari do të jetë i largët për të filluar bisedimet me skuadrën turke. Paraqitja e tij ka qenë briliante. Bëhet fjalë për një sulmues komplet, që ka forcë, di të luaj me shpinë, menaxhon bukur lojën me këmbë, ka sens, aromë për gol dhe mbi të gjitha është modern", ka qenë vlerësimi i njërit nga menaxherëve të gjigantit anglez. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2019, ora 11:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori