E BUJSHME/ Xavi pranon të bëhet trajner i Barcelonës
Xavi mund të vendos të bëhet trajner i Barcelonës që nga fillimi i sezonit të ardhshëm.

Gjërat në Barcelona nuk janë në një vend të mirë tani, pasi kohëve të fundit kanë humbur vendin e parë në La Liga nga rivalët e Real Madridit dhe së fundmi u raportua se Lionel Messi ishte gati të largohej nga klubi pas sezonit të ardhshëm.

Sidoqoftë klubi tashmë mund të ndërmarrë hapa për të provuar dhe mbajtur sulmuesin duke e joshur me një trajner të ri.

Sipas gazetarit të Mundo Deportivo, Francesc Aguilar, Xavi ka pranuar të marrë përsipër detyrën e trajnerit të Barcelonës nga sezoni i ardhshëm.

Në një postim në Twitter nga Aguilar thuhet se ish-mesfushori i Barcelonës nuk dëshiron të marrë përsipër detyrën deri pas Ligës së Kampionëve në gusht, por ka një marrëveshje në parim.

Një pjesë e raporteve për largimin e mundshëm të Messit u përqendruan në mungesën e një projekti të suksesshëm në fushë dhe disa pretenduan se argjentinasi dëshironte Xavin ose Ronald Koemanin si menaxherin e ardhshëm.

Duke parë ish-shokun e tij të skuadrës dhe njeriun që e ndihmoi në shumë raste, të bëhet trajner i ri, mund të ndihmonte të bindte golashënuesin më të mirë të klubit për të qëndruar përtej verës së ardhshme.
Shtuar më 03/07/2020, ora 19:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori