E frikshme plaga e Mandzukicit pas ndërhyrjes së Vecinos (FOTO LAJM)
Si gjithmonë Derbi i Italisë vazhdon të komentohet për gabimet e mundshme në arbitrit.

Këtë herë shkaku është përjashtimi i Matias Vecinos me karton të kuq në minutën e 15-të të derbit. Ai bëri një ndërhyrje të rrezikshme ndaj Mario Mandzukic dhe pasi gjyqtari kryesor u konsultua me VAR e përjashtoi lojtarin e Interit.

E gjitha kjo ka shkaktuar debat të madh, tifozët e skuadrës vendase mendojnë se gjyqtari Daniele Orsato u nxitua paksa me kartonin e kuq, pasi kartoni i verdh do të ishte i mjaftueshëm.

Por plaga e shkaktuar tregon se kartoni ishte mëse i merituar. /albeu.com/
E frikshme plaga e Mandzukicit pas ndërhyrjes së Vecinos (FOTO LAJM)

Shtuar më 29/04/2018, ora 09:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori