E FUNDIT / Ajaxi shkarkon trajnerin bashkë me dy ndihmësit e tij
Trajneri Marcel Keizer, dhe ndihmësit e tij Hennie Spijkerman dhe Dennis Bergkamp janë larguar nga detyra aktive nga skuadra holandeze

Ajax ka pezulluar kreun e skuadrës, Marcel Keizer dhe trajnerët Hennie Spijkerman dhe Dennis Bergkamp nga detyra, shkruan Albeu.com.

Katër herë kampionët evropian ampionët evropianë emëruan trajnerin Keizer si zëvendësim për Peter Bosz në qershor, duke rënë dakord me kushtet për një marrëveshje dyvjeçare me një opsion për një sezon shtesë.

Por kjo kontratë duket e anulluar vetëm gjashtë muaj pas konfirmimit se klubi, për momentin të paktën, liroi Keizerin, asistentin e tij Spijkerman dhe legjendën e klubit Bergkamp për rolet e tyre.

Michael Reiziger dhe Winston Bogarde, kreu i mëparshëm dhe asistent trajnerët e ekipit të të rinjve të klubit, do të marrin pagesë të përkohshme përpara ndeshjes të së dielës me Willem II.

"Udhëheqja e klubit do të bisedojë me ta për përfundimin e kontratave të tyre," lexohet një deklaratë zyrtare të Ajaxit.

"Menaxhmenti i klubit nuk ka besim të mjaftueshëm se ambiciet e Ajax do të realizohen me ta. Rezultatet zhgënjyese sportive janë gjithashtu arsyeja për këtë vendim.

"Me Dennis Bergkamp, ​​ekziston gjithashtu një ndryshim mendimi në lidhje me politikën teknike që duhet zbatuar." thuhet në njoftimin e klubit të Ajazit në Twitter. /albeu.com/
Shtuar më 21/12/2017, ora 18:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori