E FUNDIT / Theo Walcott transferohet tek Evertoni
Para pak minutash është zyrtarizuar kalimi i mesfusshorit të anglisë dhe Arsenalit tek skuadra nga Merseysides, Everton.

28-vjeçari ka kompletuar kalimin e tij në Liverpool, pas mos gjetjes së minutazhit në "Emirates Stadium".

Shuma që ka derdhur Evertoni tek arkat e klubit londinez, është rreth 20 milionë paund.

Mesfushori mund të luajë që këtë javë kundër WBA në "Goodison Park". /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2018, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori