Xabi Alonso rrezikon 5 vite burg
Xabi Alonso është në luftë të vazhdueshme me tatimet në Spanjë. Ai në fakt ka të njëjtin problem që kanë edhe futbollistët e tjerë.

Në Spanjë futbollistët duhet të paguajnë taksa dhe shumica e tyre detyrohen që të largohen e të luajnë jashtë kampionatit spanjoll vetëm për faktin se duhet të paguajnë shumë. Alonso është i gatshëm që të marrë pasoja përsipër sepse nuk pranon se është fajtor.

Organi i akuzës ka kërkuar 5 vite burg për ish-lojtarin, avokatët e të cilit besojnë shumë se çështja do të zgjidhet në favor të klientit të tyre.

Sipas “El Confidecial”, Alonso do të firomosë akordin vetëm për arsye princiesh dhe nderi për të mbrojtur emrin e tij. Ai është i bindur se është në të drejtë dhe se nuk i ka shmangur taksat. “Nëse do të kisha dyshime për situatën time, do të kisha arritur një akord, por e di shumë mirë si kanë shkuar gjëra.”- ka thënë ish-lojtari i Realit. /albeu.com/
Shtuar më 01/01/2019, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori