E kryer nga Spanja, Marcos Alonso rikthehet në Madrid
Marcos Alonso duket se ka vendosur të rikthehet Madrid teksa mediat iberike raportojnë se ka arritur marrëveshjen me Atleticon e Madridit.

I përfunduar jashtë planeve të Chelseat, për shkak të një zënke me trajnerin Lampard, Alonos nuk ka luajtur asnjë ndeshje në 3 muajt e fundit dhe ishte në pritje të hapjes së merkatos për t'u larguar nga Londra.


Sipas mediave spanjolle, marrëveshja mes Atleticos së Madridit dhe Chelseat është arritur për një huazim 6-mujor, ku Los Colchoneros kanë marrë përsipër të paguajnë gjysmën e pagës së Alonsos dhe kanë ruajtur të drejtën e blerjes për 10 milionë euro.

Marcos Alonso është rritur në akademinë e Realit të Madridit dhe më pas ka veshur fanellat e skuadrave si Bolton, Fiorentina, Sunderland e Chelsea, ndërsa më këta të fundit ka arritur fitojë edhe titullin kampion në Angli.
Shtuar më 25/12/2020, ora 22:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori