E pezulluan për të luajtur, por si do e ndalojnë së shënuari? 2 rekorde brenda një ndeshjeje (VIDEO)
Pëlqej
Cristiano Ronaldo ka përdorur APOEL-in për tëpërgatitur nuhatjet e tij para rikthimin në La Liga pas 2 javësh.

Mbreti u kthyer në fushën e lojës mbrëmjen e djeshme dhe realizoi dy gola në fitoren 3-0 të marrë nga Real Madrid kundër Apoel.Me dy golat e shënuar ai u bë lojtari që ka shënuar numrin më të madh të golave në ndeshjet e Champions League të luajtura në shtëpi me 55 gola, duke kaluar Lionel Messi me 54 realizimeve.

Një nga këto gola ka ardhur nga pika e bardhë e penalltisë dhe tani ylli portugez është bërë lojtari me numrin më të madh të 11-metërshave të realizuar në historinë e Champions League. Ronaldo ka realizuar 12 herë me penallti, një më shumë se Lionel Messi./albeu.com/
Shtuar më 14/09/2017, ora 09:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori