E PABESUESHME: Shikon se çfarë ka hubur dje Mbappe ndaj Dijon (VIDEO)

Thomas Meunier shënoi dy herë për të dërguar Paris Saint-Germain gjashtë pikë në krye të Ligue 1 me një fitore dramatike 2-1 ndaj Dijon-it.

Vizitorët dukeshin të ulët kur Benjamin Jeannot në mintën e 70-të të Meunierit me një breshëri mahnitëse prej 30-metra, vetëm tre minuta nga koha shtesë, shkruan Albeu.com.

Por ka pasur një goditje të zemrës për dy minuta në kohën e lëndimit kur Kylian Mbappe tërhoqi topin në fytyrën e kutisë dhe Meunier u nis për të kapur pikat.

PSG nuk kishte pritur që të përballeshin me një test të tillë të ashpër kundër një skuadre të lehtë në letër, i cili renditej në vendin e 17-të.

Por ata kërkuan nga fillimi dhe patën shanset më të mira në pjesën e parë, Jordan Marie duke u larguar nga këndi i ngushtë dhe Kwon Chang-Hoon duke sjellë një mbrojtje të shkëlqyeshme nga portieri i PSG, Alphonse Areola.

Por do të habiteni se çfarë ka humbur Kylian Mbappe ku një krosim perfekt i Di Marias erdhi në këmbët e sulmuesit që përpara portës nuk e dërgon topin në kuadrat. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2017, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori