Çfarë ndodhi? Zhduken 7 futbollistë pas përfundimit të turneut
Shtatë futbollistë të Eritrea janë zhdukur pas përfundimit të një turneu rajonal në Uganda, thanë zyrtarët sot.

Zëdhënësi i turneut, Rodgers Mulindwa, tha se policia ishte ende në kërkim të futbollistëve të humbur.

Lojtarët besohet të jenë të fundit nga një seri njerëzish që u larguan nga Eritrea, dhe policia e Uganda ende nuk është përgjigjur.

AP kujton se në tetor, katër anëtarë të ekipit të futbollit Eritrea, ku lojtarët janë nën 20-vjeç, aplikuan për azil në Uganda.
Shtuar më 25/12/2019, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori