E sa vite do të luajë CR7? Përgjigjen e jep trajneri i Portugalisë
Trajneri i Kombëtares së Portugalisë, Fernado Santos, beson se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund të luajë deri në moshën 40 vjeçare, dhe nuk të ketë rënie në nivelin e tij.

Kapiteni i Portugalisë ka shënuar 101 gola për kombëtaren, ndërsa vazhdon të impresinojë me paraqitjet te Juventus, që nga transferimi në vitin 2018.

Ai ka arritur të shënoi 68 gola në 91 ndeshje konkurruese për Juventusin.

Trajneri i Portugalisë, beson se 35 vjeçari i Juventusit mund të vazhdojë të luajë në këto nivele edhe për pesë vjet.

“Cristiano është gati të luajë deri në moshën 40 vjeçare, por ai nuk e di nëse ajo do të ndodh”, ka deklaruar Santos.

“Në një moment ai mund të ndjejë se nuk ka më të njëjtat kushte”.

“Ai nuk është një lojtar që do të ulë nivelin e tij, kur ndihet se nuk mund të jetë Ronaldo, ai nuk do të jetë”.
Shtuar më 29/09/2020, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori