E tepron Solskjaer, krahason Fernandes me Ronaldon
Menaxheri i Manchester United, Ole-Gunnar Solskjaer, ka thurur lëvdata për Bruno Fernandes.

Norvegjezi shkoi aq larg sa e cilësoi ndikimin në ekip të mesfushorit me Cristiano Ronaldon.

Fernandes ka mahnitur me paraqitjet e tij që nga transferimi i tij në janar nga Sporting Lisbon, ku në 22 paraqitje ka regjistruar 14 gola dhe 10 asiste në të gjitha garat.

"Ai defenitivisht me prezencën e tij ka ndikuar tek bashklojtarët e tij. Ai ka shumë energji, është lider dhe më e rëndësishmja është lojtar ekipor gjë që bënë progresin tonë më të lehtë", deklaroi Solskjaer.
Shtuar më 28/11/2020, ora 15:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori